گوشی موبایل سر کلاس؟؟؟

گوشی موبایل سر کلاس؟؟؟

برای خیلی ها سوال بوده است که آیا استفاده از گوشی موبایل سر کلاس کار درستیست یا نه. آیا همراه داشتن گوشی موبایل در مدرسه و کلاس درس به طور کلی قابل قبول است یا نه؟ مثلا برای زبان آموزان، استفاده از دیکشنری موبایل استفاده مناسبی به شمار میرود یا این که باید ممنوع باشد؟

تکنولوژی
گوشی موبایل سر کلاس | تکنولوژی

این سوالات و بسیاری سوالات مشابه دیگر در ذهن ما شکل گرفته که جواب دادن به آنها کار ساده ای نیست و نظرات مختلفی به آنها وارد شده است. یکی از پاسخ هایی که به همراه داشتن گوشی موبایل توسط دانش آموزان در سر کلاس داده شده است این است که چنین امری باید ممنوع باشد و اصلا و تحت هیچ شرایطی نباید اتفاق بیافتد. چرا که همراه داشتن گوشی موبایل و تکنولوژی انتقال محتوایی که این روزها متداول شده است باعث دور شدن ذهن دانش آموزان از کلاس و درس شده و تبعات زیادی در پی خواهد داشت. همچنین، ممکن است حین کلاس فرد یک پیام یا تماس دریافت کند که باز می تواند عامل حواس پرتی شود. برخی اساتید و معلمان هم شاکی هستند که دانش آموزان گاه با استفاده از گوشی موبایل خود در روند کلاس اختلال ایجاد کرده و باعث نارضایتیشان شده اند. ولی اینها همه آنچه می شود با گوشی انجام داد نیستند.

تکنولوژی
گوشی موبایل سر کلاس | تکنولوژی

گاه شده که در کلاس تابلو بسیار شلوغ و پر شده و وقت کلاس هم رو به اتمام است، و دانش آموزان زمان وارد کردن آن حجم از اطلاعات به دفتر خود نیستند، هرچند که نکات بسیار مهمی بر روی تابلو نوشته شده است. یا ممکن است که سر یک کلاس زبان معلم بخواهد تلفظ صحیح یک کلمه را، و نه فونتیک آن را، به زبان آموزان آموزش دهد. در این صورت داشتن یک کتاب دیکشنری کافی نیست و زبان آموزان باید بتوانند دستگاهی داشته باشند که با آن به تلفظ کلمه هم گوش دهند. یا حتی ممکن است که معلم یک فایل صوتی یا ویدئویی را به زبان آموزان بدهد تا به صورت گروهی آن را بررسی کنند. و یا حتی ممکن است یک نفر نیاز داشته باشد که بیرون از کلاس و با دقت و تکرار بیشتر به صحبت های معلم خود گوش دهد تا یادگیری بهتری داشته باشد. به نظر شما بجز یک گوشی موبایل، چه وسیله دیگری می تواند پاسخگوی این نیازها باشد؟

تکنولوژی
گوشی در کلاس | تکنولوژی

ورای همه این مسائل، ما در زمانه ای زندگی می کنیم که تکنولوژی با سرعت بسیار زیادی رو به رشد است و ورود آن به زندگی شخصی ما نیز غیرقابل انکار است. همه ی ما به شدت نیاز داریم کاربردهای تکنولوژی را در زندگی روزمره خود و در امور کاری خود یاد گرفته و به بهترین شیوه از آن استفاده کنیم تا در این عصر تکنولوژی، از پیشرفت جا نمانیم. آموزش ما باید با تکنولوژی روز تطبیق یابد و معلمان و اساتید باید بتوانند شیوه درست استفاده کردن از تکنولوژی و به خصوص گوشی موبایل را به دانش آموزانشان یاد دهند. چرا که تجربه به ما آموخته است که ندانستن فرهنگ استفاده از گوشی موبایل تبعات بسیار سنگینی خواهد داشت و می تواند منجر به اتفاقاتی بسیار ناگوارتر از برهم خوردن کلاس داشته باشد.

 

با این حال، من همچنان اصرار دارم که هرگونه استفاده از گوشی موبایل و تکنولوژی های مشابه زیر نظر معلم و کادر آموزشی انجام شود و درصورت تصمیم به پیاده سازی چنین روشی، نظارت و بررسی این امر باید به طور دقیق و حساسی انجام گیرد. تکنولوژی، شمشیری است دو لب. آموزش های مربوط به تکنولوژی باید صورت گیرد تا همانند دیگر بخش ها، آموزش نیز از نکات مثبت بسیار زیاد تکنولوژی بهره گیرد.

آوریل 3, 2018

0 پاسخ به "گوشی موبایل سر کلاس؟؟؟"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعات تماس:

  • آدرس آموزشگاه:
  • اصفهان – شهر ابریشم – بلوار الغدیر- 500 متر بعد از چهارراه گلزار – آموزشگاه زبان بهین دانش
  • شماره های تماس:
  • 031-3744-5003
  • 031-3744-5001
تمامی حقوق برای زبانگرد محفوظ است.
X