یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی

یا توجه به گستره ی ارتباطات و دنیایی که هر روز در حال پیشرفت است نیاز به یادگیری زبان انگلیسی انگلیسی هر روز بیشتر نمایان میشود

و کمتر کسی پیدا میشود که امروزه نقش این زبان بین المللی را در ارتباطات جهانی انکار نماید.

اما به راستی با فرض بر اینکه همگان میدانند که زبان انگلیسی یک نیاز و یک باید است چه چیزی موجب میشود که همچنان بسیاری از مردم از آموختن این زبان هراس داشته باشند؟

 

 

یادگیری زبان انگلیسی به صورت خودخوان

شاید بزرگترین مزیت اموختن یک زبان به صورت خودخوان مقرون به صرفه و کم هزینه بودن ان میباشد

اما باید خاطر نشان کرد که یادگیری توسط این روش مشکلات بسیاری را در دل دارد که در ادامه به برخی از ان ها اشاره می نماییم:

1-این شیوه بیشتر متکی به کتاب بوده و این موضوع باعث میشود که زبان اموز در مهمترین مبحث یادگیری یک زبان که توانایی مکالمه به ان زبان است پیشرفت چندانی نکند وهمچنین مهارت شنیداری و درک مطلب نیز به همین دلیل پیشرفتی نخواهد نمود.

البته بسیاری از مردم  در کنار کتاب از مکالمه ها و پادکست های آموزشی زبان نیز استفاده میکنند که تا حدودی این مشکل را برطرف میکند اما باید به خاطر داشته باشیم که هیچ نرم افزاری نمیتواند به جای یک همکلاسی رفتار نماید.

2-یک ضرب المثل معروف میگوید که هر چقدر هم در مورد شنا تحقیق نمایید و مقاله های مختلف را بخوانید اما تا زمانی که  به درون آب نپرید شما شنا را یاد نخواهید گرفت.

یادگیری زبان انگلیسی بدون استفاده ی مکرر از آن تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

یک خصوصیت بسیار خوب کلاس های ترمیک این است که زبان اموزان در داخل کلاس به زبان انگلیسی صحبت میکنند و این موضوع باعث آشنایی حدودی زبان اموز با تعدادی لهجه های زبان میشود که این امر در روش خودخوان وجود ندارد.

 

یادگیری زبان انگلیسی با شرکت در دوره های ترمیک

میتوان گفت محبوب ترین و پر استفاده ترین روش از روش های یادگیری زبان انگلیسی شرکت در دوره های ترمیک میباشد.

درست است که این روش نسبت به روش خودخوان موقعیت بهتری را داراست اما به دلیل طولانی بودن این دوره ها و همچنین هزینه ی بالای آن ها بسیاری از افراد قادر به استفاده از این روش نمیباشند.

دوره های ترمیک یادگیری زبان انگلیسی که بسته به نوع آموزشگاه از 3 تا 5 سال زمان میبرد با در نظر گرفتن هزینه ای که هر ترم پرداخت میشود مجموعا حدود 4 ملیون تومان برای یک فرد آب میخورد که رقم بالایی است.

 یادگیری زبان انگلیسی گذراندن دوره های فشرده

چند سالی میشود که برخی از آموزشگاه ها دوره های فشرده یادگیری زبان انگلیسی را ابداع نموده اند

و زبان آموزان زیادی با استفاده از این دوره ها به زبان انگلیسی مسلط شده اند.

این دوره ها با استفاده از اصل نیاز سنجی مباحث ضروری و کلی یک زبان را به زبان آموزان آموزش میدهد.

در این دوره ها اغلب یک طرح درس کلی انجام میشود و سپس از زبان آموزان خواسته میشود که اطلاعات بیشتر از این موضوع را خود جست و جو نمایند.

با وجود اینکه این روش نیاز درصد بالایی از افراد را برآورده میسازد اما نمیتوان از آن به عنوان یک شیوه برای تسلط کامل به زبان انگلیسی نام برد.

 

بهترین شیوه یادگیری زبان انگلیسی

هرچند که فرایند یادگیری برای هر شخص متفاوت از شخص دیگر است.

اما تجربه نشان داده است تا زمانی که یک موضوع به صورت کاربردی قابل استفاده نباشد یادگیری آن موضوع بسیار سخت است

و شاید به همین دلیل باشد که امار های یادگیری در کلاس هایی که در آن ها از فیلم و محتویات بدون تحریف یک زبان استفاده میشود بالاتر از سایر کلاس ها و روش ها باشد.

نمیتوان به حتم گفت که آیا دوره های فشرده بهتر است یا دوره های ترمیک یا حتی یادگیری به صورت خود خوان صرفا باید در نظر داشت که روشی برای یادگیری زبان انگلیسی موثر و کارامد است که استفاده کاربردی زبان در آن شیوه قابل لمس باشد.

0 پاسخ به "یادگیری زبان انگلیسی"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای زبانگرد محفوظ است.
X